Виставка «Відлуння грецької античності»

baner170x240

10 квітня 2019 р. о 16 год. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки «Відлуння грецької античності». Створена вона завдяки приватній колекції архітектора Васіліоса Цітуроса «Acroteras Griegas» (Афіни, Греція), яка складається з великої кількості декоративних керамічних виробів кінця ХІХ – початку ХХ ст. – антефіксів (лобової черепиці).

Представлені на виставці антефікси походять з різних куточків материкової Греції та грецьких островів і належать до періоду грецької архітектурної неокласики 1880–1910 рр., в якій уособлено дух еллінської культури та історії.

Антефікси використовувалися ще за часів Стародавньої Греції – ними оздоблювали дахи античних храмів, що надавало їм урочистого вигляду і увиразнювало на тлі інших будівель.

Відродження антефіксового дизайну в Греції в ХІХ ст. збіглося зі звільненням Греції від турецького поневолення і тим самим засвідчило не лише життєздатність давньої традиції, а й намагання через архітектуру утвердити власну культурну й національну ідентичність. Широке розмаїття антеміонів – зразків рослинного орнаменту у вигляді листя пальмових дерев, а також скульптурних зображень давньогрецьких богів Гермеса, Гефеста, Посейдона, Афіни та інших міфологічних персонажів, запанувало в ті часи на дахах грецьких будинків. Представлене у різних формах, це стилізоване орнаментальне оздоблення карнизів будинків було символом життєвості, багатства, могутності та добробуту.

Вислів давньогрецького філософа Піттака – «Я люблю дім, де нема нічого зайвого, але є все, що мені потрібно» – став упродовж століть невід’ємною характеристикою грецького декоративного мистецтва.

Васіліос Цітурос працює в галузі реставрації та збереження неокласичної архітектурної спадщини. Вивчав архітектуру в Римі та Венеції. Спеціалізується на архітектурі Кикладських островів (Греція). Займається активними дослідженнями неокласичних будівель Афін.

Виставка організована за сприяння Посольства Грецької Республіки в Україні, Асоціації «Ольвія Поліс», Благодійної організації «Фонд Бумбураса».

Відкриття виставки 10 квітня 16.00 – 19.00

Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 2, 2-й поверх

 

Опубліковано Культура.