Виставка «Мій Майдан» у «Тюрмі на Лонцького»

У четвер, 14 лютого, о 15.00 у виставковому просторі другого поверху Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» відбудеться відкриття фотопроекту Юрія Дубленича «Мій Майдан». Узаході, присвяченому пам’яті Героїв Небесної Сотні, візьме участь львівський гурт «Досвітні вогні». 

mymaidanПід час Революції Гідности Юрій Дубленич працював як фотокореспондент газети «За вільну Україну плюс». Разом із тим виконував деяку роботу як рядовий учасник революції, зокрема, будучи в «Сотні Лева», чергував у прес-центрі Будинку Профспілок, згодом – в Українському домі та біля казарм внутрішніх військ (вже в 37-ій сотні Самооборони Майдану) тощо. На Майдан їздив шість разів: 28 листопада 2013 р., 1 -16 грудня 2013 р., 29 грудня 2013 р. — 4 січня 2014 р., 19 — 20 січня 2014 р. (акція «Рабів до раю не впускають»), 25 січня — 5 лютого 2014 р., 20 — 26 лютого 2014 р. (всього – 45 днів). На жаль, через невідкладні справи на роботі й хворобу пропустив кілька кульмінаційних днів Революції Гідности. А в чорний день – 20 лютого 2014 р. – через затримання з виїздом зі Львова прибув на Майдан якраз після масових розстрілів (приблизно о десятій годині ранку). Та хоча на його світлинах нема кривавих сцен насильства і вбивств, вони відображають чимало цікавих моментів революції. Тому й назвав він свою фотовиставку, присвячену п’ятій річниці Революції Гідности, доволі традиційно – «Мій Майдан», підкреслюючи тим, що не претендує на всебічне висвітлення подій на Майдані.

Світлини з Майдану Юрій Дубленич у попередні роки оприлюднив у музеї «Територія Терору» та Львівському музеї історії релігії. Вибираючи з майже восьми тисяч кадрів фотографії  для актуальної масштабної виставки автор насамперед прагнув якнайкраще передати неповторний дух Майдану, керуючись ще й критерієм суто естетичної цінності світлин.

Довідка

Дубленич Юрій Ігорович (1960 р. народження) – фізик-теоретик, працівник Інституту фізики конденсованих систем Національної Академії Наук України, публікує свої статті у провідних світових журналах. Окрім фізики як основного фаху, має ще й інший – фах перекладача. Його переклади з французької, англійської, а також італійської мов опубліковані в кількох книжкових та періодичних виданнях. Перекладав, зокрема, листи та статті митрополита Андрея Шептицького, а також інші документи, пов’язані із діяльністю митрополита. Із успіхом пробує свої сили і в художньому перекладі. Від 2011 року є членом Національної спілки журналістів України. Опублікував чимало репортажів, фотографій, а також декілька аналітичних матеріялів й інтерв’ю у часописі «За вільну Україну плюс».

 Юрій Дубленич захопився фотографією замолоду. Його світлини експонувалися на трьох колективних фотовиставках й увійшли до двох фотоальбомів-збірників за редакцією Богдана Вовка та фотоальбому про академіка І. Р. Юхновського (тепер почесного директора Інституту фізики конденсованих систем).

Джерело: lonckoho

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа