В Опішному лунає «голос» Трипілля

DSC09604

Цим експонатам історія відміряла майже 6 тисяч літ давності. Час узяв їх на могутні плечі й доніс до сучасності! Нині в Музеї мистецької родини Кричевських в Опішному триває виставка трипільської кераміки з колекції Національного музею-заповідника українського гончарства.

DSC09603

Експозиція представила понад 50 творів кераміки трипільського часу, віднайдених під час археологічних розкопок поселення Бернашівка-2, що поблизу села Бернашівка Могилів-Подільського району Вінницької області. Дослідження на поселенні проведено впродовж 1989–1991 та 1993 років Дністровською експедицією Інституту археології НАН України під керівництвом Олексія Корвіна-Піотровського. Загальна площа поселення – 12 гектарів. Загалом було розкопано сім житлових споруд, що розміщувалися кількома півколами. Матеріали з розкопок поселення зберігаються у фондах Національного музею-заповідника українського гончарства та Інституту археології Національної академії наук України.

DSC09606

В експозиції представлено частину знахідок з поселення, серед яких горщики, миски, цілі посудини та їх фрагменти. Експонати пройшли первинну консервацію й реставрацію в польових умовах. Це забезпечило збереження їхньої автентичності з мінімальним втручанням в існуючий вигляд. Лише деяких із них торкнулася рука реставраторів музею-заповідника.

DSC09607

Археологічні знахідки часу Трипілля (IV – початку ІІІ тисячоліття до нашої ери) – унікальні експонати, їхньою власністю може похвалитися досить невелика кількість українських музеїв. Тому виставка в Опішному – вагома подія для багатьох поціновувачів культурної спадщини.

Жанна Невкрита,

інформаційна служба

Національного музею-заповідника українського гончарства

Фото Тараса Пошивайла

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа