У Києві відкриють виставку «Сімейні цінності – родинні зв’язки»

5 квітня о 18.00 Музей сучасного мистецтва України запрошує на відкриття виставки «В контражурі» у рамках проекту «Сімейні цінності – родинні зв’язки».

Цього разу на суд глядачів буде представлено доробок багатогранних митців – Марти Базак та Миколи Яковини. Не дарма кажуть, що талановита людина талановита в усьому. Це твердження справедливе для неординарних, нестандартних, дуже працьовитих особистостей, якими є Марта і Микола.

1

Галичанка Марта Базак навчалась у Львові в училищі імені Івана Труша та в інституті декоративно-прикладного мистецтва на факультеті художнього ткацтва. Вивчала малюнок, живопис, фотосправу, мистецтво шрифту та плакату. Працюючи завідувачем відділу Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття, писала статті про народне мистецтво. Брала участь у найпрестижніших міжнародних бієнале – DelBelloGallery в Торонто (Канада), «Імпреза» в Івано-Франківську, «Гобелен і мистецтво ткацтва» в Турне (Бельгія), «Сучасне українське мистецтво. Нові імена» у Відні (Австрія), у ювілейному показі українського мистецтва у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, а також у виставках в Австрії, Чехії, Угорщині, Китаї, Португалії, Росії і, звісно, Україні. Зараз пані Марта працює старшим викладачем на кафедрі художнього текстилю Київського інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну імені Михайла Бойчука. Твори мисткині зберігаються в Національних музеях Києва, Москви та приватних колекціях в України, Канади, Німеччини, Польщі, Росії, США, Франції.

Микола Яковина  художник, архітектор, український політик, державний та громадський діяч. Вчився в Івано-Франківській дитячій художній школі та у республіканській художній школі імені Тараса Шевченка в Києві. Вивчав живопис і графіку. Закінчив факультет інтер’єру та обладнання Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва. Закінчив спецправовий факультет Львівського державного університету ім. І. Франка і аспірантуру  цього ж університету (юридичний факультет). Учасник художніх виставок з 1980 р. Автор вітражів в Івано-Франківської обласної бібліотеки (тепер монастир сестер Василіянок) та Коломийського національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Йосафата Кобринського, архітектор храму Вознесіння Господнього (селище Брошнів-ОсадаІвано-Франківська область). Твори майстра зберігаються в Івано-Франківському художньому музеїІвано-Франківському краєзнавчому музеї, Коломийському національному музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Йосафата Кобринського, Дирекції виставок Національної спілки художників України, приватних колекціях УкраїниКанадиПольщіСШАРосіїЯпонії. Поєднуючи мистецтво, громадську та політичну діяльність, пан Микола дбає про збереження історичної та культурної спадщини України.

Пані Марта і пан Микола, як інь і янь, як світло і тінь, вони руйнують стереотипи, виходячи за межі звичайного, однозначного. Вона – науковець і художник, він – громадський діяч і митець. Вона – лірично витончена, він – імпульсивний експериментатор, але вони родина і об’єднані творчістю.

Виставка «В контражурі» не залишить байдужим нікого, прекрасні роботи пані Марти порадують око, а твори пана Миколи змусять заглибитись у роздуми. Так світло й тінь доповнюють одне одного, а контражур виводить на передній план головне і посилює відчуття простору – простору для осмислення, здивування, захоплення…

Чекаємо вас на церемонії відкриття виставки 5 квітня о 18 .00

Музикальна частина вечора – «Імпресіонізм та неоімпресіонізм в творчості Франка, Дебюсі, Равеля, Пуленка, Жоліве, Павла Колпакова» – порадує витонченістю, емоційністю і безмежним позитивом.

Твори виконують: лауреати міжнародних конкурсів Анна Коваль (сопрано), Дар’я Чернявська (фортепіано), Микола Чикаренко (фортепіано).

Виставка триватиме з 5 квітня по 13 травня 2018 р.

Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка, вхід вільний

Адреса музею:

вул. Кирилівська, 41, м. Київ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа