Презентація книги “Грайлик” Марії Пилипчак

hraylyk

9 березня відбудеться презентація 
дитячої книги “Грайлик” Марії Пилипчак
За сприяння Фундації Вільні Люди
Де? м. Київ, вул. Ярославів вал, 9
Коли? 9 березня о 18:30
Запрошуємо всіх бажаючих!

У збірку увійшли понад сто народних пісень-ігор, дитячий вертеп, загадки та скоромовки. Книга “Грайлик” – результат багаторічної музично-педагогічної діяльності Марії Пилипчак – керівника дитячого фольклорного ансамблю “Цвітень”, якому вже виповнилося 32 роки. В основу музичної методики навчання дітей покладені експедиційні записи, зібрані автором збірки  в  різних регіонах України.

“Більша частина записів побачать світ уперше, багато з них – рідкісні тексти, що свідчать про високу культурну модель життя наших предків. Зібраний та розшифрований традиційний ігровий фольклор української дитини буде корисним вихователям дошкільних закладів, вчителям музики, учням і студентам. Велику надію покладаю на нову свідому і освічену генерацію батьків, яким не байдуже наше минуле, сучасне і , головне, майбутнє. Адже смаки сучасних дітей визначатимуть рівень культури завтра.”, – говорить автор Марія Пилипчак, хормейстер Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г. Г. Верьовки, керівник дитячого фольклорного ансамблю “Цвітень”.

Тексти та ноти збірника впорядковані таким чином, щоб малеча і дорослі одноразово розвивали свій творчий потенціал, працюючи  над ритмом, співом та розвитком музичної пам’яті. Уроки до збірника можна використовувати як взірець в роботі з малятами та дітьми різногоо віку, а також молодими батьками. Тут подано не лише твори традиційної народної спадщини для вивчення, але і спосіб її передачі. До посібника додається диск, записаний ансамблем “Цвітень”.Це вже п»ята збірка з цієї серії видань.

“Не можна переоцінити важливість виховання дітей та роль книги в цьому процесі. Я, як мати, можу відзначити нестачу якісної дитячої літератури, що формує світогляд підростаючого українця. Книги Марії Пилипчак не тільки представляють реальну українську традицію, а оживляють її, осучаснюють та вчать дітей шанувати своє, українське”, — коментує видання збірки керівник Фундації Вільні Люди Інна Левус.

Опубліковано Культура.