Прем’єрний показ документального циклу Герої українського Донбасу

donheroes

Документальний цикл «Герої українського Донбасу» – це документальне дослідження про досі маловідомі факти російської окупації Донбасу. У ньому відтворено цілісну картину російської збройної агресії: хронологію подій, показано чітко сплановану російську операцію; роль громадян Росії в організації проросійських мітингів на Донеччині та Луганщині; участь озброєних російських найманців, які вже навесні 2014 року жорстоко переслідували та вбивали проукраїнських активістів. Основну увагу у документальному циклі приділено спротиву місцевих жителів проти російській окупації. Саме вони першими спочатку мирними протестами, а потім зі зброєю в руках стали на захист єдності та територіальної цілісності України. Саме завдяки героїчному опору донеччан та луганчан стала неможливою реалізація кремлівського проекту «Новоросія».

Документальний цикл «Герої українського Донбасу» – це 22 випуски – індивідуальні історії про громадянський та військовий спротив жителів Донецької та Луганської областей  російській окупації. У ньому засвідчується, що Донбас – це Україна, зокрема наводяться свідоцтва про застосовані російські технології для загострення конфлікту в регіоні у 2014 році, а також наочні факти злочинів з боку російської сторони. Детально та аргументовано доводиться, що це не внутрішнє протистояння, а збройна агресія Російської Федерації проти України.

Документальний цикл «Герої українського Донбасу» є інструментом політики національної пам’яті, відновлення справедливості та сталого миру в Україні загалом, оскільки містить документальні свідчення реальних подій російської окупації територій Донецької та Луганської областей.

Під час показу відбудеться зустріч з героями документального циклу:
Володимир Жемчугов – Герой України, організатор партизанського загону на Луганщині у 2014-2015 рр., радник Міністра інформаційної політики України, виходець з м. Красний Луч Луганської області.
Ігор Козловський – донеччанин, в’язень сумління, вчений-релігієзнавець.
Лілія Українська (Болбат) – маріупольчанка, волонтер, Народний Герой України.
Геннадій Мохненко – маріуполець, пастор, капелан.
Руслан Пустовойт – маріуполець, доброволець, розвідник.

Документальний цикл було створено АЦ “Фабрика думки “Донбас” та Творчим об’єднанням “ВиДиво” за підтримки Фонду на підтримку демократії (NED), Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, Міністерства інформаційної політики України.

Опубліковано Культура.