«Повернутися з війни» – презентація авторських видань

kniga-natalya-nagorna-povernutysiya-z-viyiny-max-500

28 квітня 2018 р. о 12.00 у головній експозиції Національного музею історії України у Другій світовій війні (вул. Лаврська, 27) відбудеться презентація авторських видань спеціального кореспондента Телевізійної служби новин каналу «1+1» Наталі Нагорної «Повернутися з війни» та художника, письменника й режисера документального кіно Валерія Пузіка «Моноліт».

Наталя Нагорна — перша жінка в редакції ТСН, яка з перших днів війни на Сході України працює на передовій. Вона знімає сюжети про бійців та їхні родини, поранених, постраждалих, загиблих. Найяскравіші враження журналістка зібрала у книжці. Видання складається з чотирьох частин, у кожній з яких йде розповідь від імені різних людей. Усі історії проілюстровані тематичними авторськими малюнками у жанрі наївного мистецтва.

«Ця книжка насправді ж не про війну. Війна — лише випадковість для цих людей, лише тло їхніх подій. Коли ми випадково зрозуміли, як боляче чекати, як нестерпно любити та як складно повернутися з війни. Адже ніхто не повернувся з війни таким, як був. І жодна книжка не пояснить нам, чому тримати автомат іноді легше, аніж тримати в руках телефон, який не відповідає. Адже солдатам розказують, як воювати, але чомусь не пишуть, як припинити та жити далі. Без примар, спогадів та нічних жахіть. Ця книга з’явилась на світ, бо ми не маємо права на відчай». Наталя Нагорна.

Валерій Пузік – художник і режисер. У 2015 р. брав участь у бойових діях на Донбасі в складі 5-го батальйону Добровольчого українського корпусу «Правого сектора». Всі сюжети творів – це не вигадані картинки, це власний досвід пережитого під Донецьком упродовж семи місяців. Він узяв маленький нотатник і між боями й вартуванням описав усе, що побачив на війні.

«Книга оповідань, яку ви тримаєте в руках, проведе вас шляхом відновленої свідомості людини, яка вижила під мінометним обстрілом. Пазл за пазлом проявляться образи минулого і риси майбутнього, з яких і формується нова реальність, яка шокує». Андрій Цаплієнко.

Захід відбудеться у просторі виставкового проекту «Український Схід», до створення якого активно долучилися кореспонденти ТСН, зокрема Наталя Нагорна. Саме тому цікавими будуть розповіді журналістки про представлені експонати та долі їхніх власників.

У програмі:

11.00 — знайомство з музейним виставковим проектом «Український Схід»;

11.30 — майстер-клас від Наталі Нагорної. Гості зможуть разом із авторкою помалювати такою самою крейдою, як малювала вона для книжки;

12.00 — презентація авторських видань.

Ці та інші книжки видавництва «ДІПА» можна буде придбати під час проведення заходу.

У презентації візьмуть участь воїни-захисники та члени їхніх родин, волонтери, медики, журналісти, блогери та всі небайдужі.

Опубліковано Культура.