Нові видання: історія останьої боївки УПА на Львівщині

Ostanni_na_boyovyshchi

У видавництві «Галицька видавнича спілка» вийшла друком книга «Останні на бойовищі» Її автор – людина непростої долі. Володимир Леонюк (1932-2013) народився на Берестейщині. Вже десятикласником за українство він був засуджений до 25 років ув»язнення . Покарання від радянських окупантів відбував у таборах Комі та Мордовії. Але і на засланні продовжував свою боротьбу за незалежність України.

В. Леонюк відомий як дослідник українського Полісся («Словник Берестейщини») , белетрист (збірник оповідань «Захмарені досвітки», краєзнавець, громадський діяч.

«Останні на бойовищі»- це документальна повість, скромний внесок автора у відновлення правди про ОУН і УПА, про героїв, які роками захищали нашу Вітчизну від загарбників. Люди та події – не вигадані. Автор розповідає реальні історії про реальних людей. Більшість із них загинула у кривавій нерівній борні, а ті , що вціліли, пройшли пекло радянських таборів. Володимир Леонюк був «змалку вжитий у цей рух», «чув про нього з перших уст», тому йому вдалося напрочуд вдало змалювати своїх героїв.

Твір привертає увагу глибиною психологічного аналізу поведінки персонажів, правдивістю зображень життєвих ситуацій, глибиною авторських відступів, індивідуалізованою мовою.

Окрім повісті, у книзі є історична довідка Бориса Захарова про підпільну організацію «Об’єднання», до якої входив Володимир Леонюк, а також інтерв»ю з Володимиром Леонюком кореспондента миколаївської газети «Громада» Анни Микитюк.

Видання ілюстроване світлинами із архівних документів КДБ та сімейних архівів родичів героїв повісті.

Радимо прочитати цю книжку абсолютно всім , не тільки тим , хто цікавиться історією України . Вона занурює читача в духовний світ людини, розкриває її велич , допомагає знайти справжню дорогу у житті. Вкотре переконує , що жертовність, героїзм героїв книги не були даремними і пам’ять про них житиме у віках.

Книжка вийшла завдяки підтримки Львівської обласної ради накладом у 500 примірників. Видавець обіцяє додрукувати наклад, якщо з’являться на книгу колективні або індивідуальні замовники. Замовлення можна надсилати на електронну адресу УІС, e-mail: [email protected]

Іван Попович, музей «Криївка підпільної типографії УПА»

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа