Музейний спецпроект до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

ww2museum

22 червня 2018 р. о 13:00 у головній експозиції Національного музею історії України у Другій світовій війні (вул. Лаврська, 27) у рамках музейного спецпроекту «Говорю з 1941-го» згадаємо про перший день важкого протистояння. Традиційно музей говоритиме голосами свідків. Аудіоверсії листів із музейної колекції «Непрочитані листи 1941-го» упродовж дня в режимі нон-стоп лунатимуть в експозиційних залах. Збірка записів поступово поповнюється. Раз на рік цього дня музейники презентують листи широкому загалу.

Колекція «Непрочитані листи 1941-го» налічує 1215 епістол, датованих червнем – липнем 1941 р., що були вивезені нацистами з окупованого Кам’янця-Подільського до Відня. Хто автори листів? Де вони зберігалися 70 років? Як і коли потрапили до музею? Що відчуває людина, яка відкриває листа з далекого 1941-го, уперше читає його, науково опрацьовує, проводить пошук рідних та вручає їм копію? Своїми знаннями, думками та враженнями з цього приводу поділяться науковці музею, які здійснювали дослідницьку роботу та озвучували листи.

До пошуку активно долучаються місцеві органи влади, краєзнавці та ЗМІ. Листи мають дійти до своїх адресатів. Нині вже знайдено 632 родини. Голоси з минулого мають бути почутими…

Цьогоріч воєдино поєднаються голоси колекції «Непрочитані листи 1941-го» та спогади мешканців окупованого Києва, червоноармійців, представників ОУН-УПА, німецьких військовослужбовців. Разом вони розкажуть сучасному поколінню українців про перші дні протистояння, відтворять внутрішній світ людини, яка відчуває небезпеку війни. Слова розпачу, суму, туги, любові, прощання, надії, які актуальні завжди, будуть лунати всюди. Поринувши в атмосферу червня 1941 р., сучасна людина підсвідомо проводить аналогію до нинішніх подій. Спробуйте ті емоції відчути на собі.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа