«Мухи» від Наталії Мухіної

Всі ми, чи майже всі, вийшли із совкової дійсності, коли в їдальнях нам могли подати котлету, по якій лазили мухи. Тоді,отримавши таку страву, клієнт мав право вимагати, щоб її замінили. Ймовірно, що офіціантові, який сам недогледів у страві мух, діставалося «на горіхи». Відтоді і пішла народна поговірка: «мухи окремо і котлети окремо». Підрозділ Укрпошти, який займається випуском поштових марок, вже 9 років поспіль очолює Наталія Мухіна. Звичайно, що це просто співзвучне з її прізвищем, але «мухи» в її діяльності трапляються дедалі частіше. Інколи це вже не мухи, а…слони. Інше народне прислів’я каже: «А слона я і не зауважив».

Але повернемось спочатку до котлет. Всім киянам і гостям Києва відомі два кулінарні смаколики, якими пригощають всіх бажаючих в українській столиці. Це «котлета по-київськи» і «київський торт». Власне марку з котлетою по-київськи було випущено Укрпоштою 12 листопада цього року. Сама марка вийшла непоганою, але от розміщення марок в повному аркуші є контроверсійним для вельми заавансованих філателістів, які колекціонують всі марки в так званих квартблоках, тобто в четвірках, як це показано на залученому скані.

mceclip0Тому доводиться марку «з котлетою» купувати повним аркушем, а це значно збільшує фінансові витрати для філателістів, ряди яких через такі «мухи» Укрпошти, значно зменшуються. Однак це тема для подальших дискусій. А тепер про «мухи» величиною слона. До Дня Святого Миколая, а саме 19 грудня ц.р. Укрпошта випустила в обіг пам’ятну поштову марку, присвячену найулюбленішому серед дітей і навіть дорослих біблійному персонажу, якого називають Чудотворний Миколай. В християнській іконографії Святого Миколая зображають з бородою, в єпископських шатах, з митрою і посохом. В лівій руці він тримає Євангеліє, а десницею виконує жест благословення.

Мухи_2Нічого цього навіть під лупою не можна відшукати на марці-пародії, яку назвали Святий Миколай. Це не просто «муха величиною слона», а мерзотне святотатство. Мабуть тому нема в анонсі Укрпошти прізвища богомаза, який витворив такий «шедевр», виставивши бренд Укрпошти на посміховище перед цілим світом. Нещодавно в Одесі на Дерибасівській вулиці зчинилася бійка між так званими «Миколаями», яка була показана по телебаченні, за найбільш вигідне прибуткове місце. Навіть одесити, які славляться своїм природним гумором, не посміли так спотворити образ святого Миколая. Вони просто використали шати Діда Мороза, але не появилися в такому «прикиді» (даруйте за молодіжний сленг), який затвердила так звана Редакційно-художня Рада Укрпошти. Останні часом звідусіль доносяться скарги про незадовільну діяльність Укрпошти. То ж напевно пора очистити її від всіляких «мух»?

Олександр Жарівський.

Опубліковано Культура.