Міжнародний арт-проект «Дорога до храму»

Дорога до храму

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва 28 березня о 17 год. відбудеться відкриття міжнародного арт-проекту «Дорога до храму», що став логічним продовженням симпозіуму «Живопис на склі». Участь у ньому візьмуть 15 сучасних митців України, Білорусі та Польщі.

Основу виставки складають картини, створені під час Другого міжнародного живописного симпозіуму з малярства на склі, який відбувся у 2018 році в Гошівському монастирі на Долинщині (Івано-Франківська область). Вирішальним у пошуку теми, до якої хотілося навернути митців, стало місце проведення симпозіуму – Гошівський монастир. Запропонована тема передбачала переосмислення одвічних духовних тем Віри, Надії та Любові, мала сприяти роздумам та відтворенню засобами художньої виразності власних почуттів та переживань.

В Україні живопис на склі поширився переважно в її західних регіонах, зокрема на Буковині, Галичині, Гуцульщині, Закарпатті. Живопис українських майстрів адаптувався і набув самобутніх рис. Ікони на склі, написані без дотримання церковних приписів, пов’язувалися не тільки з релігією, а й з народним побутом та естетичними уподобаннями і призначалися для інтер’єрів сільських хат. Нерідко такі ікони називають народною картиною на склі. Художня особливість живопису на склі виявляє себе яскравим колоритом, багатою декоративністю. Сьогодні ця техніка, як і колись, зустрічається переважно в творчості професійних митців, які живуть і працюють в західних регіонах України.

Організаційну та фінансову підтримку в реалізації проекту надає Благодійний фонд «Україна Інкогніта».

Виставка працюватиме до 5 травня 2019 р.

Адреса музею: Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 29

Опубліковано Культура.