Концерти та прем’єра кліпу українсько-польсько-лемківського проекту „Стук-стук”

Screenshot at 2019-02-06 18-26-17

Завершено працю над загальнопольським проектом, що передбачав створення відеокліпу на пісню «Стук, стук. Там ще дзвонять дзвони…», яка розповідає про тугу, сум та обов’язок пам’ятати про родинну історію і своє коріння.

У його рамках 17–18 лютого минулого року в руїнах церкви в селі Князі (Люблінське воєводство) відбувся запис відеоролика до пісні. Згідно із задумом її авторів, вона також є елементом відзначень 70-ї річниці акції «Вісла», яку українці з Польщі згадували в 2017 році. У проекті взяло участь кілька десятків осіб, членів українських, лемківських колективів та театрів із Польщі. Для його створення кошти збиралися через Інтернет.

«Кожен, незалежно від того, де живе, має право на власну ідентичність та розвиток своєї культури, поважаючи інших. Наша місія полягає в тому, щоб показати, що сучасне покоління поляків, лемків та українців хоче і може співпрацювати в гармонії та здорових стосунках, з взаємною толерантністю та акцептацією» – зазначають автори прокту.

З ініціативою вийшли аніматорка культури Кася Комар-Мацинська з Перемишля та актриса й театральна режисерка Оксана Терефенко, яка координує проект. Українки є також співавторками слів до пісні, на яку знято відео.

І невдовзі відбудуться концерти та прем’єра кліпу проекту «Стук Стук», під час яких виступатимуть його учасники:

2 березня в Лігниці (гурти «Ре-Карпати», «Крамбабуля» та «Надія»),

9 березня в Перемишлі (гурти «Відимо», «Dollars Brothers» та «Coolбаба»).

Ще один концерт ініціатори проекту хочуть організувати в Ґданську.

Більше інформації про проект, події та концерти шукайте тут.  (Projekt Stuk Stuk).

Автор – Павло Лоза; Джерело: Наше Слово, Варшава

Опубліковано Культура.