Коли зустрічаються світи: сплав американського та українського фольку

Коли зустрічаються світи:

сплав американського та українського фольку

Елізабет ЛаПрелл, Брайан Долфін (США)

Рожаниця (Україна)

WHEN WORLDS COLLIDE: A Fusion of American and Ukrainian Folk music

Elizabeth LaPrelle, Brian Dolphin (USA)

Rozhanytsia (Ukraine)

Вхід вільний

WHEN-WORLDS-COLLIDE-page-001-558x789

Зустріч двох музичних та культурних світів відбудеться в Музеї Івана Гончара 27 червня. Традиційна американська та українська народна музика прозвучить у виконанні співаків Елізабет ЛаПрелл (Вірджинія), Брайана Дельфіна (Нью-Йорк) та фольклорного гурту Рожаниця (Київ). Ініціатором спільного свята музики виступив Брайан. Його бажанням та метою є взаємообмін двох пісенних традицій, їх поширення та долучення до середовища народної музики широкого кола людей. “When worlds collid” – це те, що відбувається, коли музиканти різних традицій мають нагоду слухати один одного, співати разом, спільно творити новий музичний світ.

Брайан Дельфін співає українську народну музику протягом останніх 7 років. Його творче знайомство з Рожаницею відбулося в Торонто на фольклорному таборі, після якого Брайан запросив український гурт до Нью-Йорку проводити майстер-класи з українських традиційних пісень для гурту “Українські сільських голоси”. Цього літа Брайан приїхав в Україну, щоб досліджувати традиційну музику та відвідувати репетиції вже свого улюбленого українського гурту “Рожаниця”. У Нью-Йорку творчим складом була записана спільна англомовну пісня, яка зовсім скоро побачить світ.

Разом із співачкою Елізабет ЛаПрелл, яка народилася у Вірджинії і з дитинства співала американську народну музику, Брайан виконає балади та ліричні пісні.

У другій частині концерту заплановані спільноспіви з слухачами, українські та американські народні танці.

Elizabet-558x437

Елізабет ЛаПрелл з одинадцятирічного віку виконує старовинні американські пісні та Апалацькі балади. Її дивовижний голос, повага та любов до музики, автентичне гірське звучання та стиль виконання привернули увагу Джинні Хокер та Шейлі Кей Адамс. Зростаючи у сільському середовищі Елізабет відвідувала сходини автентичних скрипалів, де співала разом зі своєю родиною. Саме батьки прищепили їй любов до традиційних стилів співу, заохочували виконувати народні американські пісні. Вона отримала ступінь бакалавра з виконання традиційних пісень Південного Апалацького регіону в College of William and Mary. Нині Елізабет активно гастролює теренами США, співає та навчає. Елізабет випустила три альбоми: Rain and Snow (2004), Lizard in the Spring (2007) та Birds Advice (2011).

Brayan-558x744

Брайан Долфінпослідовник Томаса Вотсона, учасник програми Фулбрайт та докторант у області етно-музики в CUNY Graduate Center. Вивчав народну музику, тривалий час жив з музикантами з числа корінних народів, мандрував з концертами по всьому світу. Крім того, активно розвивається як композитор та виконавець. Брайан популяризує в сучасному світі народну українську та американську музику, об’єднує разом великі групи людей для співу в гармонії.

18813474_1225827260861402_3271687224663337511_n-558x372

Рожаниця – український фольклорний гурт. Відтворюють традиційні пісні календарної та родинно-побутової обрядовості Слобожанщини, Полісся, Поділля та Центральної України. У репертуарі гурту є болгарські, молдавські, польські та російські народні пісні, записані від національних етнічних меншин, які проживають на території України. Участь у фестивалях: «Трипільське коло», «Країна мрій», «Поліське коло», «Жнива», «Русальні ночі», «Балтика-2012» (Латвія), «Ucraina terra cossacorum» (Україна-Польща), «Ukrainian Pysanka Festival», «Canada’s National Ukrainian Festival”, “Capital Ukrainian Festival” (Канада), “Baltica -2016” (Естонія), “Ukrainian Village Voices” (США), Міжнародний гончарний симпозіуму в м. Опішне та Міжнародний науково-мистецький фестиваль «Жили-були». Гурт випустив три аудіо альбоми.

Джерело

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа