Фільм про малазійський боїнґ і гібридну війну

68301199_100873894607957_5142707047531282432_o

Документальний фільм «Залізні метелики» про катастрофу малазійського Boeing-777 рейсу МН17 створюється українською командою на чолі з режисером Романом Любим у ко-продукції з Канадою.

Назва фільму «Залізні метелики», як кажуть автори, символізує багато уламків ракети, яка потрапила в літак, мали форму саме метеликів.

«Залізні метелики – шрапнель ракети БУК, якою росіяни влітку 2014 року вбили 298 пасажирів малазійського рейсу МН-17, збивши літак у небі над Донбасом. Ми думали – це кінець війни. Усі побачили, що російсько-український конфлікт стосується всього світу. Однак інформаційна війна заплутує цей випадок. Замість розплутати його, фільм беземоційно досліджує процес», – йдеться у релізі.

У фільмі, крім документальної хроніки, буде використано художню реконструкцію та анімацію. За словами команди, цей фільм не лише про збитий літак, а й про гібридну війну в цілому.

Мета фільму: розказати українській та міжнародній спільноті «гібридну» історію збиття Боїнга 777 у Донецькій області. Запланована дата прем’єрного релізу друга половина 2020 року.

залізніметелики

Стрічка «Залізні метелики» створюється ГО «Творче об’єднання «Вавилон 13». Держава надасть підтримку на виробництво фільму у розмірі 2 млн 305 тис. 846,96 грн. (54 % загальної вартості виробництва фільму). Про це повідомляє пресслужба Держкіно.

Зйомки фільму почалися 26 серпня 2019 року під Києвом. Один з відзнятих епізодів – перформативного, документальним бекграундом до якого стала мовчазна акція влаштована родичами загиблих у катастрофі MH17 в Гаазі – 298 білих порожніх стільців перед посольством РФ, які символізували жертв злочину в очікуванні на правосуддя.

660405

залізніметелики2

У знімальному процесі була задіяна Олександра Морозова, українська піаністка, композиторка, лауреатка національних і міжнародних конкурсів піаністів. Олександра зіграла на фортепіано перед 298 порожніми стільцями.

залізніметелики3

Наразі робота над проектом продовжується за підтримки Українського Культурного Фонду, опрацьовується документальні матеріали справи МН17, а також готується перший тизер  фільму, який вийде восени.

Режисер фільму – Роман Любий, сценаристи – Міла Жлуктенко та Роман Любий, оператор-постановник – Андрій Котляр («Східняк», «Зима, що нас змінила»), продюсери – Марко Супрун, Андрій Котляр, ко-продюсер –  Стефан Бандера (Канада), лінійна продюсерка – Анна Зобніна, композитори – Антон Байбаков та Олександра Морозова, художник-постановник – Володимир Любий («Брама», «Наші котики»), звукорежисер – Андрій Рогачов, хореограф: Бріджет Фіске, режисер монтажу – Іван Банніков («Жінка на війні», «Позивний Бандерас», «Коли падають дерева»), продакшн-партнер – Banesto Productions, Канада.

Джерело: Нове українське кіно

 

Опубліковано Культура.