Ветерана УПА привітали з різдвяними святами

Завдяки Молодіжному Націоналістичному Конгресу, я привітав Михайла Стуса, бійця УПА, який діяв на сході України, з Різдвом Христовим та Новим Роком. Він поділився з нами історією свого життя.

Його дружина запитала, чому ми не записуємо все те, що він каже. На що він відповів: “Я й сам ніколи не конспектував чиїсь розмови. Тому що запам’ятовуючи, ти чуєш те, що хотіли сказати, а записуючи, лише те відсидів у радянських тюрмах близько десяти років за співпрацю з бандерівцями. На допитах він так і не зізнався про те, що був бандерівцем, не дивлячись на усі муки катування, не заклав жодної людини, що тобі сказали”.

26982114_339166159893393_1504032258_oНаголошував на тому, що його майже єдиним бажанням є побачити довгоочікуваний мир в Україні. Сказав, що відсидів у радянських тюрмах близько десяти років за співпрацю з бандерівцями. На допитах він так і не зізнався про те, що був бандерівцем, не дивлячись на усі муки катування, не заклав жодної людини. Через те, що був в УПА, в кінці другої світової війни потрапив у радянський військовий загін, який готували для війни з Японією. Каже, що якби його все ж таки кинули туди, то неодмінно б загинув. Був урятований кимось зі знайомих на підставах, що був “надто молодий”. Якщо не помиляюсь, йому ще не було навіть 17 років.

Підкреслив, що для України найголовніше – це свобода й воля, а для українців – вірність своїй державі та друзям. Сказав, що перемога неодмінно прийде в Україну й буде, як писав великий Кобзар, “у своїй хаті своя й правда, і сила, і воля”.

Олександр Бескровний, м. Слов’янськ, Донецької області

Опубліковано Блоги, Громадське життя.