Присуд полковника Армії УНР Петра Болбочана українській «урядовій» кризі 2020 року

26 січня 1919 року полковник Петро Болбочан – командувач групи військ Армії УНР в поході на Крим, прославленого Запорізького корпусу й Лівобережного фронту – написав актуальні до нині слова в листі до Державного правительства: “Бідна Україна, ми боремося з большевизмом, весь культурний світ піднімається на боротьбу з ним, а український новопосталий уряд УНР іде назустріч большевизмові й большевикам! Ви не можете розібратися в самих простих життєвих питаннях, а лізете в міністри, лізете в керівники великої держави, лізете в законодавці замість того, аби бути самими звичайними урядовцями і писарцями”.

Bolbochan_Petro-3Петро Болбочан – офіцер Російської імператорської армії

Й продовжив критику соціалістичної державної політики в тогочасному листі до Голови Директорії Володимира Винниченка: «Ви особливо багато працюєте і думаєте над тим, аби не розсердити і догодити Вашим Московським товаришам-більшовикам, аби не показатися в їхніх очах проти демократичними. Ви не бачите, що цим плодите в Україні таких же товаришів-більшовиків, і не бачите, що через більшовизм ведете Україну до «єдиної Росії».

bolbochan-UNRПетро Болбочан – полковник Армії УНР.

До вищенаведеного варто додати слова з 1920 року ще одного офіцера Російської імператорської армії В’ячеслава Липинського, на той час екс-посла Гетьманської української держави і Директорії у Відні: «Оце розпорошення, розатомізовання нашого суспільства, сполучене з безконтрольним хазяйнуванням у державі монопольних «партій», грозить нам врешті не тільки державно-політичною, але й національно-культурною катастрофою».

Ярослав Середницький, Дійсний член Наукового товариства імені Шевченка Львів

Опубліковано Блоги.