1. Ким для тебе є Бог

Ким для тебе є Бог_04

У кожного своє розуміння Бога.

Хтось каже – це байка, це як наркотик кимось спритно вигаданий, щоби спідручніше обдурювати наївних.

Для когось – це самолюбний тиран, що намагається обмежити свободу і в часі найвищої насолоди, стає на перешкоді з безглуздими моралізаторськими нагадуваннями.

Для інших – це як бухгалтер, який не промине списати усі земні справи, а головно переступи і помилки, щоби Судного дня, як невблаганний лихвар, відкрити список усіх боргів, та ще й з чималими відсотками.

Ще хтось бачить Його, як грізного найманця з яким можна домовитись, щоби той вигубив усіх ворогів і відімстив за усі кривди. Або ж уявляє собі як доброго мага, який за певну плату з молитов і пожертв, захистить від лиха і неприємних випадків.

А ще – це нудний старець, що не в змозі зрозуміти веселої молодечої вдачі, начальник, який накладає непосильні повинності, наглядач, що насилає біду за мимовільні переступи, несумлінний суддя, який багатому помножує його несправедливі статки, а чесному віддячує хіба лиш новими випробуваннями і терпіннями, забудькуватий сотворитель, що кинув напризволяще свої творіння, не караючи зла і не винагороджуючи добра. І ще… І ще… І ще…

Скільки людей – стільки розумінь.

 

У Бога ж одним-однісіньке розуміння людини, одне на всіх: віруючих і невіруючих, добрих і злих, дитинно щирих і скептиків та циніків. Людина у Божому промислі – це та найвища цінність з усього безмежно-сотвореного всесвіту за яку варто було статись творінням і віддати власне життя, прийнявши найганебнішу смерть на хресті.

 

А КИМ ДЛЯ ТЕБЕ Є БОГ?

Опубліковано Блоги.