Як у Польщі намагаються виправдати злочини проти українців

ukrXpol1024x576

Суд в Ольштині засудив громадянина Польщі за те, що той наклеїв стікер «УПА — українські вбивці» на автомобіль українського подружжя.

В частині правих медіа підняли тривогу, стверджуючи, що польське правосуддя переслідує співвітчизників і захищає українців.

На порталі salon24.pl читаємо, що особливою маніпуляцією відзначились націоналістичні медіа. Описуючи інцидент на одному з інтернет-сайтів, автори обмежились лише інформацією, що винуватець був засуджений за наклеювання антибандерівських стікерів, але факт, що зробив він це на автомобілі українців, не згадується.

Рефлексії тільки були у відео на Youtube, де “редактори” показали навіть коментар вищезгаданого подружжя, де вони чітко пояснили, що відчули себе ображеними через наклейки на їх автомобілі.

Багато коментаторів намагаються виправдати винуватця з Ольштина, мовляв, що це лише стікери, які мають «освітню» ціль та нагадування про злочини УПА. Цю лінію захисту обрав й звинувачений у суді та його адвокат.

«В черговий раз польський суд показав, що реалізує політику іншої держави на території Польщі. В черговий раз польська система справедливості довела, що «польська» вона лише тільки за назвою, що не можна говорити правду про українців, про історію, про Бандеру та про УПА», — казав правопорушник.

Звинувачений вважає, що представники українською меншини, які були насильно депортовані з Бещад — це нащадки вбивць, тому їх треба клеймити.

Автор тексту припускає, що інцидент не розглядався б так серйозно, якби порушник не наклеїв стікери на автомобілі українського подружжя, що вже кваліфікує справу як злочин на ґрунті ненависті. Враховуючи ці обставини, немає логічного виправдання для злочинця.

Однак, наприклад, Даміан Кіта, прес-секретар націоналістичної асоціації Маршу незалежності, намагався виправдати злочинця, стверджуючи, що такі обґрунтованими, оскільки існує пеналізація дій  бандеризму. Інші ж намагаються захищати такого типу явища шляхом наведення прикладів про неправомірну поведінку або кримінальні злочини маргінальної частини українських  працівників у Польщі. Доходимо таким чином до абсурдного припущення: якщо одні вчиняють злочини, то виходить, що інші теж мають таке право.

В тексті також йде мова про те, що коментатори також багато казали про загрози зі сторони українців, які працюють у Польщі. Мовляв, що в країні над Віслою вони створюють ґетто, як, наприклад, мусульмани в Західній Європі.

«Вважаю, що пошуки такого типу аналогій виникають або з простої маніпуляції, або з незнання. Слід зазначити, що українці — європейці, люди з нашого культурного кола. Більшість з них приїхали до Польщі не як біженці, які потребують соціальної допомоги, а як звичайні працівники, які не збираються нам щось диктувати», — пише автор Губерт Ковальський.

Джерело: prostir.pl, Опрацював Євген ПРИХОДЬКО

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа