Як нам облаштувати Росію

25 лютого в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася дискусія на тему: «Як нам облаштувати Росію». Політики та політологи обговорили можливі сценарії розвитку постросійського простору після падіння режиму Путіна. Організатор заходу – Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень».

Участь у дискусії, зокрема взяли: директор НАЦ «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк, Голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок, фіно-угрознавець Ростислав Мартинюк, перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, заступник голови Київської обласної ради Юрій Ноєвий, директор Науково-дослідного інституту українознавства Богдан Галайко, директор програми захист прав націй, нацменшин і корінних народів за національним і міжнародним правом, Центр міжнародного захисту прав людини НаУ КМА Олексій Курінний, представник Центру суспільних досліджень «Український меридіан» Дмитро Левусь, віце-президент АЦ «Політика» Олег Лісний, російський публіцист Олег Шро, експерт аналітичної групи «Рубікон» Олександр Маслак, народний депутат України Андрій Іллєнко, міністр екології (2014р.) Андрій Мохник, кандидат історичних наук Євген Костюк, експерт НАЦ «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник, Перший Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Володимир Крижанівський та інші.

Відкриваючи захід, директор НАЦ «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк наголосив: «Росія уже давно запустила пропагандистську кампанію і бомбить світову пресу і спільноту вимогами про федералізацію України, преференції для російської мови. І ми програємо протистояння у цьому аспекті, тому варто починати нав’язувати свої теми дискусії і показати, що перспектива розвалу Росії вже близько. І саме Україна буде одним із головних суб’єктів облаштування простору, що залишиться після падіння імперіалістичної Московщини».

В рамках круглого столу головний редактор тижневика ОУН «Шлях Перемоги» Віктор Рог презентував нове видання ґрунтовної праці доктора Юрія Липи «Розподіл Росії», нещодавно видане в Києві УВС ім. Юрія Липи.

11015840_902627953121098_3323601801393087197_n

«Ми сьогодні будуємо свої концепції не на порожньому місці. В середині минулого століття ідеологи українського націоналізму заклали міцне підґрунтя. Серед них особливе місце належить Юрію Липі. Його геополітична трилогія («Призначення України», «Чорноморська доктрина», «Розподіл Росії») й сьогодні актуальна. Ми повинні відповісти на питання: «Хто ми, навіщо, яка наша місія і в чому наша сила, куди прямуємо і хто наш ворог?» Липи свого часу запропонував свої відповіді на ці питання.

«Розподіл Росії» – це книга-діагноз, книга-рецепт і книга меч. Більшість наших теоретиків минулого століття писали і думали про український щит. Липа писав і думав також про меч. Ця праця – глибокий і різнобічний аналіз. Він має історіософську, етнологічну, економічну, геополітичну, психологічну, культурологічну складові. Вдумливий науковець, фаховий лікар твердою рукою хірурга здійснює трепанацію. Ракову хворобу називає таки раковою хворобою, а не нежиттю, гангрену називає гангреною, а не запаленням. Відповідно до діагнозу й рецепт.

Як би не називали Московщину, чи то Російська імперія, чи то СССР, чи то Російська федерація, це тривалий в часі багатоетнічний конгломерат, котрий духовно живиться брехливими псевдоісторичними міфами, фобіями і маніями та облудним ординсько-конкістадорським месіанством, а фізично – кров’ю і тілом поневолених та асимільованих народів. Як в першому, так і в другому аспектах ключовим об’єктом виступає Україна і українці як живильне середовище.

Росія віддавна живе в своєрідній системі, системі «проізволу і раболєпія»: деспотичний «проізвол» згори і лакейське «раболєпіє» знизу. Ця система для росіян є звичною, комфортною і єдиною альтернативою її є російський бунт – «бєссмислєнний і бєспощадний».

Для того, щоби українці і інші свободолюбові народи могли вільно і безпечно розвиватися на своїх етнічних землях треба зупинити Росію. Ця загроза цивілізації рахується тільки з силою. Цю рішучу силу ми повинні продемонструвати.

Сьогодні ми знову маємо взяти на озброєння універсальну концепцію ОУН, концепцію спільного фронту поневолених і загрожених Москвою народів, концепцію Антибольшевицького Блоку Народів, концепцію мобілізації, організації і опори насамперед на власні сили, гасло ОУН «Свобода народам і людині!», напрацювання ідеологів ОУН Бандери, Стецька, Ленкавського, твори Донцова і Липи.

Відрадно, що сьогодні ці ідеї стають цікавими не лише вузькому колу дослідників, але й тим, хто опинився у вищих ешелонах влади. Прикметно, що передмову до цього видання написав на той час заступник Голови СБУ, а зараз народний депутат України Андрій Левус.

І на завершення кілька цитат Липи:

«Відокремлення України, перегородження нею для ворогів усіх доріг на Південь було б тільки початком великого історичного процесу. Бо коли держава гноблення, хаосу і руйнування Росія зостанеться, то це означає: нема України центру порядку, багатства і гідності.

Україна це могильник російської імперії. Не можемо уявити собі інше майбутнє. Знищення Росії як центру наднаціонального розподілуземель над Волгою, Печорою і Білим морем відповідно до їхнього національного і історичного змісту це передумова сильної України.

Україна, маючи геополітичне опертя на Чорному морі, може існувати, але існувати і розвиватися може лише тоді, коли не допустить суперництва на Півночі.

Національні держави фінських і уральських народів на території сучасної російської республіки це те найменше, що необхідно. Друге усунення теперішнього московського демографічного центру з цих територій і приборкання тут важкої промисловості, роздутої Москвою. Коли пізніше окреслимо національні межі «русских», то створиться держава, менша від української.

Отже, національна Москва, але не наднаціональна потвора, яка прикривається то грецьким православієм, то жидівським «Інтернаціоналом»…

Неможливо примирити московського центру з українським центром, не можна говорити про державну співпрацю у цих двох центрах. На просторах великої Росії не може бути двох великопромислових, двох великодержавних центрів, двох великих збірників енергії! Вони виключають себе взаємно.

Лишень у цій площині наша задача поставлена вірно. Українці змагаються не тільки за свою справедливість, але й за панування цієї справедливості в оточенні. Не може бути й мови про компроміси щодо сучасної російської державності. Єдиним рятунком для існування української державності є цілковите знищення російської великодержавності.

Вільна Україна буде не після звільнення Києва, а після знищення Москви як столиці російської наддержави», – пророчив Юрій Липа.

Сьогодні проблеми, котрі ставив Липа ще понад 70 років тому, є надзвичайно актуальними. Є доречним і необхідним звернутися до спадщини наших великих попередників, а відтак знову навчитися орієнтуватися на власні сили і єдиною стратегією бачити інтереси і добро української нації».

Василь БЕРЕЗА, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа