Третина новин на російському телебаченні присвячена Україні

Screenshot - 05252018 - 06:34:06 PM

Третя частина усіх новин на топових російських телеканалах присвячена Україні. Більше 90% згадок про Україну – негативні. Головні об’єкти уваги російських ЗМІ – українські державні інституції, які, на думку російських медіа, представляють радикальну меншість держави. Такі висновки в Українському кризовому медіа-центрі представила Група з аналізу гібридних загроз УКМЦ.

Аналітики проаналізували новини топових російських каналів за останні три роки і представили шість основних наративів російської пропаганди про Україну. 33% усіх згадувань про Україну пов’язані з тезою, що в Україні триває громадянська війна. «Всередині цього наративу комунікується дуже багато виключно про Збройні сили України. Іде фокус на комунікацію та делегітимізацію ЗСУ. Делегітимізація іде через те, що ЗСУ вчиняють злочини проти мирного населення, проти людяності. Вони несуть величезні втрати і є джерелом порушення перемир’я», – пояснив Руслан Кавацюк, аналітик Групи з аналізу гібридних загроз УКМЦ, радник віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Другий наратив – російська пропаганда презентує Україну як «недодержаву». Російські ЗМІ підсилюють таку тезу, делегітимізуючи органи державної влади. У 15% усіх згадок про Україну російська пропаганда висвітлює різноманітну допомогу Росії Донбасу. «Це одне зі свідчень того, як російська влада намагається обґрунтувати для свого населення, з одного боку, чому Крим взяли у «русский мир», а Донбас – не взяли. З іншого боку, знижується рівень напруженості на самому Донбасі, тому що місцеве населення, яке там живе, також хоче розуміти відповідь на це запитання», – зазначив Руслан Кавацюк.

Джерело: uacrisis

 

Опубліковано Аналітика.