Скільки дивізій у патріарха? — польська преса про українську автокефалію

ukraine-1679072_960_720-1

«Скільки дивізій у патріарха?» — під таким заголовком польська газета «Rzeczpospolita» публікує статтю польського політолога Казімєжа Вуйціцького про можливий розкол Православної церкви після так званого «мінського розколу».

Як зазначає дослідник, російські ЗМІ впадають в істерику, коли пишуть про нібито найбільший розкол в історії християнства, про нібито напади на церкви Московського патріархату в Україні і навіть загрожують війною на захист «правильного», хоч і залежного від Москви православ’я.

Казімєж Вуйціцький наводить цитату російського ЗМІ, у якому набуття українським православ’ям автокефалії називають «потужним ударом по єдності російської цивілізації. З точки зору своїх духовних основ, Росія повернулася до XVII сторіччя. Останній вузол східнослов’янської єдності — Православна Церква, і той розпався на очах».

Таким чином, на думку політолога, досі побічно збільшувалася територія поширення концепції «русского міра», який, як виявляється, може бути не тільки там, де є росіяни, а й там, де є православні, і тому Москва відчуває себе вправі діяти від їхнього імені.

Москва «прокляла» патріарха Константинопольського Варфоломія. Ще одним агресивним жестом стала заборона РПЦ молитися і причащатися в храмах на горі Афон.

Після такої гострої реакції Кремля і РПЦ слід очікувати провокацій в Україні і навіть військових дій з боку Москви — прогнозує видання.

Путін — майстер маніпуляцій, опинився в складній ситуації. Він протистоїть історичній традиції і величезній силі історичних символів, які не можна перекручувати так, як це робиться з поточними політичними подіями, — пише Казімєж Вуйціцький.

Історики починають заглядати в, здавалося б, уже закрите минуле. Виявляється, що російська автокефалія була самозванчою і розірвала зв’язок з апостольською традицією.

Це не мало б значення, адже минуло стільки століть. Проте тепер, через ситуацію з Україною, згадуються і такі факти. А вони розкриваючи темну сторону російської історії, — робить висновок Казімеж Вуйчицький.

Джерело: prostir.pl

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа