Що насправді відбувається з Telegram?

Screenshot - 04262018 - 05:50:48 PM

Більше тижня не вщухає скандал довкола месенджера Telegram, засновниками якого є відомі брати Дурови (творці VKontakte).

За офіційною версією, російська федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку – Роскомнагляд – блокує Telegram у Росії через відмову Павла Дурова надати ФСБ ключі для дешифрування повідомлень.

На перший погляд, нічого незвичного: черговий раунд боротьби російської влади зі свободою думки і слова (схожий fight відбувався з попереднім «дітищем» Дурових VKontakte).

Але роздивімося ближче – і побачимо цікаві моменти у боротьбі ФСБ з Telegram. Для чого блокувати Telegram, який не входить навіть у 5-ку найбільш використовуваних месенджерів Росії?

16 квітня, після постанови суду про обмеження доступу росіян до Telegram, провайдери почали блокувати месенджер на території Росії. Уже наступного дня – заблоковано 19 млн IP-адрес хмарних сервісів Google та Amazon, але Telegram і досі доступний більшості росіян, навіть без користування спеціальними засобами VPN чи проксі-серверами.

Історію про те, як Telegram стійко протистоїть російським спецслужбам, висвітлили усі провідні ЗМІ світу. Хороша і безкоштовна реклама – мрія для-будь якої компанії. А популярність месенджера вже зросла не тільки в Росії, а і за кордоном. Нічогенька PR-кампанія, правда ж?

Погляньмо далі. Засновник Павло Дуров здобув професійний фах на факультеті військового навчання за спеціальністю «Пропаганда і психологічна війна» за рік до запуску VK. А у 2013 році проти Павла відкрили кримінальну справу за застосування насильства щодо представника влади (не зупинився на вимогу поліцейського, після чого наїхав на нього). Справу то закривали, то знову відкривали. Що цікаво, остання інформація про закриття справи датована початком 2014 року, саме тоді Павло був вимушений продати свою частку від VK.

Це все не дає нам права робити остаточні висновки щодо Telegram, але призадуматись – варто. І особливо -державним структурам, що використовують цей месенджер у своїй роботі.

Не забуваймо про “війну без меж”, основні бої якої тривають не лише на Донбасі, а й в інформаційному полі.

Звільни інформпростір від окупантів – #ВимкниРосійське

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа