Російські фейки викликають сміх

5026115A00000578-6166295-image-a-1_1536907155204

Поступово західне суспільство починає усвідомлювати, що основний фронт війни з Росією проходить у сфері інформації. Для багатьох мислячих людей на Заході стало самозрозумілим, що результат Брекзіту був зманіпульований Москвою, є очевидним для американців, що Росія втрутилась у президентські вибори в США. І поступово західні ЗМІ починають намацувати свій шлях протидії російській пропаганді. Як виявляється, найефективнішим є висміювання тупості російської пропаганди. Варто було росіянам показати інтерв’ю двох агентів, засвічених на десятках камер спостереженння і звинувачених у спробі отруєння Скрипаля, як британські газети зарясніли жартами про шпиль собору в Солсбері, доповнюючи їх новими інформаціями про побут російських розвідників в Англії. Виявляється, росіяни спали в одному ліжку в третьорозрядному готелі, викликали собі одну повію на двох, та ще й не знали добре англійської мови, що для розвідника є ганебною дискваліфікацією.

Дуже боляче росіяни реаґували на карикатури про діяльність російських шпигунів, це викликало набагато гострішу реакцію, ніж офіційні спростування. Скажімо, про відмінність туристів з інших країн. Або про сніг у Солсбері.

russoturistoРуссотурісто: Американський турист, німецький турист, російський турист

50225DAB00000578-6166295-Some_created_memes_lampooning_their_Salisbury_story_which_Theres-a-12_1536911602275

В інтерв’ю росіяни говорили про сніг в Солсбері, камери зафіксували зовсім іншу погоду, журналісти знущаються: “дивись, та тут снігу як в Сибіру!”

5026115200000578-6166295-image-a-10_1536884411116

“Ми, власне, прийшли подивитися кафедральний собор…”

Через те, що балончик з отрутою замаскували під парфуми, з’явилися карикатури, які обігрують цей факт. Колонська вода французькою звучить як о-де-колонь. І ось на карикатурах з’являється новий парфум: о-де-новічок:

eau-de-novichok

Або й просто парфум “Новічок.Солсбері №5”

parfum-novichok

І навіть з’являються магазини фірмових парфумів від Путіна, звичайно ж марки “Новічок”

rfe-rl

Іншою інформаційною битвою, в якій Росія одержала нищівну поразку від жартів, було обговорення ізраільського авіанальоту на Сирію, під час якого росіяни втратили розвідувальний літак. Його збила сирійська (читаємо: російська) ракета С-200, якою планували поцілити в ізраільський F16. Але російський ІЛ-20 має більшу площу відбиття сигналу радарів, і ракета перенацілилась після вдалого протизенітного маневру ізраїльтянина.

accident-480x300

На пресовій конференції у російському генштабі винними призначили не криворуких сирійських, чи то російських зенітників, а воєнщіну Ізраїля.

map17sept

На це звинувачення ізраїльтяни відповіли карикатурою на канал Россія-24 про те, як F16 підставляє ІЛ-20, і вона, гуляючи інтернетомчерговий раз зробила росіян інформаційними дурнями. А що, може ізраільтянин мав затулити своїм літаком російський від їхньої ж ракети? На війні – як на війні.

f16-il20

Що може зробити брехун, отримавши кілька дошкульних поразок на інформаційному фронті? Правильно, збільшити градус брехні! І ось в інформаційному просторі знову з’являється збитий російською ракетою над Донбасом MH17, зі старою брехнею по новому. Але російська брехня стає такою звичною в Європі, що у Страсбурзі певні служби для зручності журналістів вже починають розсилати релізи про російську брехню.

fakeMH17

Про що росіяни брешуть? Спочатку про те, що малайзійський літак збили українською ракетою (і ФСБ “відновило” технічних паспорт цієї ракети).

Про те, що українське керівництво свідомо послало пасажирський літак у зону боїв.

Що міжнародна слідча комісія використала фейкове відео, щоб довести, що ракета приїхала в зону боїв з Росії.

Що Україна відмовилась надавати інформацію щодо катастрофи малайзійського літака.

Але ця інформаційна вистава щойно починається, і про результати ми зможемо розповісти пізніше.

Ярослав Сватко

Опубліковано Аналітика.