Московські прихвосні

В Україні далі судять патріотів, які ведуть боротьбу супроти Московії.

Декілька років тому, ще за злочинної влади Януковича, так звана Українська православна церква московського патріархату у самісінькому центрі нашої столиці самовільно захопила історичну ділянку землі, звела на ній незаконну споруду, яку називає капличкою. Зовсім скоро після цієї чергової акції москвинських бандитів у рясах супроти нашої держави Кремль анексував Крим та розв’язав війну на Донбасі. Здавалося, справа честі нового керівництва країни нарешті припинити злодіяння ворожого кубла. Не тільки навести лад із самозахватом і незаконним будівництвом на Десятинній, а й звільнити Україну від цієї «церкви», що відверто проповідує путінські гасла. Та то лише здавалося. Чимало так званих українських політиків далі відвідують храми, у яких все ще «служать» промосковські «батюшки».

За ганебної аморфності нинішніх керманичів, до яких влада приплила на крові українських героїв Майдану, за справу взялася громадськість. Організовано збір підписів щодо повернення ділянки, на якій у сиву давнину стояла Десятинна церква, проводяться різноманітні акції. Не залишилися осторонь проблеми й фанати київського «Динамо» Олексій Шемотюк та Олександр Горбань. Щоправда, хлопці вирішили діяти більш радикально, спробували підпалити незаконну будівлю. На місці події їх затримала поліція. Відбувся суд. Вірніше, так зване українське «правосуддя», яке цілковито стало на бік Москви. Незважаючи на той факт, що хлопців, яким ледве за двадцять, були готові взяти на поруки депутати та високі військові чини, суддя винесла рішення у вигляді тримання під вартою або понад два мільйони гривень застави. Звісно, що в юних українських патріотів таких коштів нема. Привертає увагу той факт, що Олексій Шемотюк та Олександр Горбань не встигли вчинити задумане. Відтак, нема ані постраждалих, ані збитків.

Виникає запитання: на догоду кому ця «українська» суддя прийняла таке рішення?! Чим керувалася? Принагідно треба нагадати про акт вандалізму, який вчинив у жовтні минулого року на вулиці Інститутській мешканець Севастополя. Злочинець зумисне прибув до столиці напередодні, аби на очах у людей розбити пам’ятник Небесній сотні. Йому загрожували три роки ув’язнення. Тоді також не було сумнівів щодо справи честі. Не було жодних сумнівів, що злочинець опиниться у буцегарні. Та куди там?! Разом із ним над памятю українських героїв вчинило наругу «правосуддя». Злочинця покарали лише адміністративним штрафом і відпустили!

Тим часом у самій Московії набирає обертів циркова програма щодо чергових виборів Путіна на їхній престол. Довіреними особами кремлівського карлика вже є декілька сотень осіб. З-поміж них й українські (чи українські?) спортсмени. Це брати Анатолій та Сергій Бєлоглазови, колишні кияни, які здобували свого часу олімпійське золото у вільній боротьбі. Засвітилися у сумновідомому списку й уродженець Сіверськодонецька боєць Федір Ємельяненко та кримській шахіст Сергій Карякін.

Пригадую, як років десять тому, у київському ЦУМі я із донечкою Настусею зустріли Сергія Карякіна, тоді юного шахіста, якому пророкували велике майбутнє. Вже тоді Сергій перемагав у престижних турнірах. У короткій розмові побажав гросмейстеру вивчити українську. «Харашо»,– була відповідь.

З-поміж москвинських спортсменів, які закликають голосувати за «Ліліпутіна», привертає увагу боксер Олександр Повєткін, якому у жовтні 2013 року, якраз в часі початку російської агресії супроти Українських Криму та Донбасу, начистив пику Володимир Кличко. Бій відбувався у Москві, в комплексі «Олімпійський». На кону тоді стояли ледве не всі високі боксерські пояси. «Рускій вітязь» їх так і не побачив. Не тільки з огляду на поразку, а й на стан здоров’я. У збитій на винне яблуко фізіономії ледве прорізалися очі. Повєткін заледве світ бачив, не те, щоб бажані трофеї.

Колишній хокеїст збірної України Олексій Понікаровський також став членом так званої команди Путіна. Нині він виступає у Китаї. А подавав колись неабиякі сподівання. Лягає спомином поєдинок Національної хокейної ліги у Торонто, де місцеві «Кленові листки» приймали американську «Кароліну». Місто, в якому кожний десятий мешканець українець, переживало черговий хокейний бум, бо кольори «ліфс» захищав українець. Із неабияким піднесенням вітали ми тоді не лише закинуту шайбу, а й кожну вдалу дію Понікаровського. Все тече, все змінюється. Нині цей ідол української діаспори опустився до прихильника Путіна, отримав російський паспорт.

Щодо кумира цих спортсменів, то минулого тижня Путін перевірив готовність Ростова-на-Дону до фінальної частини світової першості з футболу, яка через декілька місяців відбуватиметься на полях Московії. Зробив він це із гелікоптера. Дивна річ, президент, популярність якого у народі, згідно кишенькових досліджень, зашкалює, навіть не наважився ступити ногою на ростовську землю, зустрітися, бодай, із організованою громадою людей. Цей «подвиг» кремлівського диктатора викликав хвилю кепкувань.

Також ганьблять нападника збірної Росії з хокею Павла Дацюка. Перед стартом Олімпіади-2018 він подарував Путіну светр із надписом «Росія в моєму серці», подякував за розвиток хокею в Росії, підтримку олімпійської збірної і всього спорту. «Якщо використовувати спортивну термінологію, ви – наш капітан команди Росія»,– просторікував у звернення до Путіна хокеїст. Фанати назвали такий вчинок капітана збірної мерзенним, що це «вищий пілотаж лицемірства».

Саму ж російську збірну з хокею спіткали відразу декілька халеп. Міжнародний олімпійський комітет не допустив до участі в Іграх-2018 п’ятьох гравців. Усіх їх небезпідставно підозрюють у спортивній «наркоманії». Також організаційний комітет Олімпійських ігор 2018 року, які на днях візьмуть початок у південнокорейському Пхенчхані, стурбований російським «трикольором» на екіпіровці хокеїстів. Річ у тому, що через масштабні зловживання допінгом, які діялися під прикриттям найвищого керівництва держави, москалям заборонили виступати на Олімпіаді під своїм прапором. Також не буде звучати гімн Московії. Очевидно, що в авральному порядку доведеться змінювати хокейну екіпіровку.

Відрадно, що не весь спортивний світ та найвищі його очільники спокусилися на кремлівські мільйонні хабарі. Дискваліфікації Росії не сталося. Але вельми принизливим буде для них виступ у нейтральній формі, так би мовити, без роду і без племені. Та час од часу з’являється нова інформація про чергового спортсмена, який продав себе за московські «дєньгі».

Цікаво, скільки бракує грошей «зірці» світового футболу Ліонелю Мессі? Тільки згідно чинного контракту з іспанською «Барселоною» він одержує близько 100 мільйонів євро на рік! А ще різноманітні бонуси, реклама. Та, видко, все ж не вистарчає. Мессі представили як партнера російського «Альфа-Банку». Контракт укладено до кінця року. Сума угоди не розголошується. Та це й не так важливо. Вже зараз можна передбачити, що аргентинець програв і зовсім скоро пожалкує за свій чин. Репутацію бо не годне зміряти жодне золото світу, не відкупиш її за жодні гроші.

Григорій Жибак

Опубліковано Аналітика.