Крим має повернутися до порядку денного

Крим не займає перші рядки порядку денного українського політичного процесу. Тому з настанням виборів з’являється необхідність запитати у кожного кандидата в президенти: як він готовий вирішувати проблему Криму.

Про це заявив директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. О.Никонорова Сергій Пархоменко.

«Це питання не можна замовчувати, адже РФ робить все, щоб населення України змирилося з втратою півострова, а для цього тему треба засунути «на задвірки» будь-яких публічних дискусій. Тому відсутність риторики щодо повернення Криму – один з ключових маркерів проросійськості кандидата на вищу державну посаду», – вважає Пархоменко.

Також політолог запропонував політикам алгоритм деокупації Криму:

«Питання реінтеграції Криму лежить в трьох площинах: посилення санкцій проти РФ з метою критичного ослаблення економіки країни-агресора; пошук представників місцевих еліт в Росії, які готові вирішити питання Криму на користь України (в тому числі –  через підкуп певних громадян РФ, які можуть формувати політику країни в майбутньому); перехідна адміністрація під егідою ООН після демілітаризації півострова. Адміністрація має діяти до моменту вирішення всіх спірних питань щодо устрою Криму в складі України, щодо громадян, які відмовилися від українського паспорту після анексії, щодо місцевих колаборантів. Це складний процес, але іншого шляху нема – він єдино можливий в даній ситуації», – зазначив експерт.

Опубліковано Аналітика.