Головні тенденцій нової сесії Верховної Ради

Експерти проекту «Дослівно» Комітету виборців України представляють прогноз діяльності Верховної Ради. Це оцінка ключових тенденцій, які визначатимуть роботу народних депутатів протягом 7 сесії парламенту. Аналітики виокремили такі з них: майбутні вибори, євроінтеграція, реформи та кадрові питання.

«Це буде дуже складна осінь у політичному сенсі. Ми очікуємо не лише збільшення градусу публічних баталій, але й, можливо, несподіваних кулуарних домовленостей у стінах Верховної Ради. Суттєві корективи в роботу парламенту внесе і наближення виборчих кампаній-2019 року», – наголосив Олексій Кошель, голова Комітету виборців України.

  1. Ключова тенденція, яка впливатиме на всі без виключення процеси, – це реальний початок підготовки до президентських та парламентських виборів 2019 року. Вже зараз помітно, що багато депутатів розпочали боротьбу за симпатії виборців. З великою ймовірністю в парламенті будуть спроби вплинути на склад як більшості, так і опозиції. Слід також очікувати переформатування діючих депутатських об’єднань та пошук нових конфігурацій взаємодії між ними.

  1. Основним напрямком законодавчої роботи під час 7 сесії буде робота над «євроінтеграційними» законопроектами, спрямованими на гармонізацію українського законодавства із ЄС. У критичних заявах представників ЄС щодо роботи Верховної Ради постійно наголошується на блокуванні прийняття законопроектів на виконання Угоди про асоціацію. Ймовірно що лобістом цього напрямку може виступити Президент і зробити його ключовим у вересневому посланні до Верховної Ради.
  1. Однією із ключових проблем, яка потребує вирішення, залишатиметься підтримка парламентом законодавчих ініціатив Кабінету Міністрів. Це стосується не лише пакетів законопроектів щодо освітньої, медичної та пенсійної реформ. Зараз парламент підтримує лише 24% урядових законопроектів, що є вкрай низьким показником. Своєю чергою було ухвалено низку законів, актуальність яких є досить сумнівною. Зокрема, під час шостої сесії народні депутати двічі вносили зміни до Закону «Про фізичну культуру та спорт»: перший раз – щодо визнання бойового гопака національним видом спорту, вдруге – щодо службово- та військово-прикладного спорту, а надважливий законопроект про протимінну діяльність досі не був розглянутий.
  1. У парламенті накопичилися кадрові питання, які потребують якнайшвидшого вирішення. Серед них: оновлення складу ЦВК, Рахункової палати, призначення Уповноваженого ВР з прав людини, голів шести парламентських комітетів, членів Кабміну (міністрів інформаційної політики, аграрної політики та продовольства, охорони здоров’я). Також депутати мали б дати оцінку роботі міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва з огляду на ситуацію на ринку скрапленого газу Однак внесення цих питання до порядку денного може спричинити «ефект доміно». Під загрозою висловлення недовіри опиняться також деякі інші міністри уряду Гройсмана.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа