Фарс Москви в Організації Об’єднаних Націй

un-ua2

Деякі засоби масової інформації (ЗМІ) в Україні подали загадкову інформацію про прийняття Радою Безпеки ООН заяви (не резолюції) стосовно Донбасу. В повідомленні тих ЗМІ України подається, що Радбез ООН прийняла заяву, яку прочитав головуючий у Радбез ООН висловлюючи турбування недавнім погіршенням стану безпеки у східній Україні та наслідками цього на цивільне населення. У заяві осуджується постійне порушення режиму спокою, зокрема користуванням важкою зброєю, забороненою Мінським домовленням, що є відповідальним за численні трагічні смерті включно з цивільним населенням та закликає до впровадження погодження незастосування і відставку тяжкої зброї згідно з Мінськими домовленостями. Заява також вітає діяльність агенцій ООН які намагаються допомогти у трагічній гуманітарній ситуації у східній Україні та говориться про конечність посилення зусиль щоби облегшити страждання цивільного населення. Дальше висловлюється підтримка спеціальній Місії моніторингу Організації Безпеки та Співпраці в Європі (ОБСЄ) та закликає всі сторони облегшити працю Місії включно з безпечним та непошкодженим доступом по цілій Україні, щоби виконати свій мандат та забезпечити безпеку їхнього персоналу та захист їх приладдя. У кінцевих параграфах заява нагадує про повну підтримку суверенності, незалежності та територіальної цілісності України та підкреслює повторно підтримку резолюції РБООН 2202 (2015), що підтримала пакет кроків для впровадження Мінських домовленостей та закликала всі сторони зобов’язатися до процесу миру та впровадження всіх кроків домовлених у Нормандському форматі та Тристоронної контактної групи, щоб негайно досягти поступу в впровадженню Мінських домовленостей. І на сам кінець заява повторює повну підтримку резолюції РБООН 2166(2014) у справі збиття рейсу Малайської Авіалінії 17.

Що не подали ці ЗМІ в Україні у своєму звідомленню це що ця сесія РБООН тривала всього три хвилини, що на сесії головувала Російська Федерації (РФ головуватиме ввесь червень) і фактично заяву ініціювала РФ та прочитав представник Москви. Ці інформації відкрили б очі майже усім читачам української преси, тобто, що це не була заява РБООН, а фарс і пропаганда Москви на форумі ООН. Чому це не було подане в повідомленні деякої української преси? До речі на закінчення навіть було написано немов авторитетно:

Заява голови Ради Безпеки ООН є офіційним документом, наділеним усіма відповідними повноваженнями. Вона затверджується на підставі консенсусу. Тобто без можливості застосування права вето постійними членами Радбезу. І хоча. На відміну від Резолюції РБ ООН, цей документ не є обов’язковим до виконання, на його підставі можуть виконуватися певні дії в ООН.”

От і надання легітимності цій формі російської пропаганди. Мабуть ніхто краще цю пропаганду не поширив, як деякі ЗМІ України бо саме Україна і український народ є жертвами, тобто об’єктами цих резолюцій і заяви.

Виступ представника РФ був цілковитим фарсом. У кожній порушеній точці у заяві речник Москви просто брехав знаючи дуже добре, що не спрацювали ні мир, ні моніторинг через не дотримання російськими військами і найманцями Кремля ані домовлення ані засадничих норм міжнародної людської поведінки та що москалі замордували готландських та австралійських пасажирів літака МH17, як також понад десяти тисяч жертв конфлікту на Україні, впроваджуючи рівночасно і стан де сьогодні кілька мільйонів біженців-утікачів цивільного населення.

Зворот до попередніх резолюції РБОН смішний просто, але і традиційний вже у поведінці РФ на форумах ООН. Тобто Росія покликається на резолюції немов вона їх дотримувалася. Щодо збиття рейсу MH17 РФ закликала у 2014 р. до дослідження цієї трагедія немов РФ невинна і хоче дізнатися правду як і другі держави. А резолюція з 2015 р. РФ також просто закликала сторони до впровадження Мінських домовленостей немов Росія по перше тут непричетна бо це дія незалежних сепаратистів і Росія готова дотримуватися домовлення так само як вона дотримується всіх других до-мовлень і міжнародних угод. На протязі чотирьох років від аварії рейсу недвозначно доведено що літак з майже 300 жертвами був збитий російською ракетою з російської сторони, а щодо впровадження Мінських домовленостей з лютого 2015 р. то за три і пів року російська сторона постійно порушує ці домовленості.

Чому була запропонована, написана і прочитана ця заява речником Москви, 6 червня ц.р. на форуму РБООН? Бо за тиждень починатиметься Світовий кубок Футболу на території Росії і ця заява це ще один спосіб обдурити ввесь світ що Росія не ізгой, а відповідний член світового товариства. Тому і не дивною є ця гра Москви. Дивним повинно бути, що 14 других держав вислухало це пряме глузування над людськими жертвами та представлення цього фарсу як серйозної події деякими ЗМІ в Україні. Не буду подавати назви цих ЗМІ з надією, що можливо вони зробили це помилково не дочитавши звідомлення з самих джерел ООН. Але чи вмисно чи помилково слухали цю заяву Росії другі держави члени РБООН і пізніше подавала як серйозну подію деякі ЗМІ України, одні і другі допомогли ширити російську пропаганду. Таке глузування над трагічними подіями може придумати тільки Москва.

7 червня 2018р. Аскольд С. Лозинський

 

Опубліковано Аналітика.