Два куми, або „брехач і підбрехач”

Йосиф Сірка

Брехач – як деркач: усе дерчить.”

(Укр. прислів’я.)

Телевізійні новини російського телебачення про зустріч двох кумів – російського президента В.Путіна та українського оліґарха В.Медведчука, які „випадково” зустрілися у Ново-Єрусалимському монастирі Московської області 15 листопада н.р. дуже наполегливо пригадали мені українських персонажів в обряді сватання: брехач та підбрехач. Підбрехач – був другим сватом (сват – людина, яка за дорученням того, хто хоче одружитися, сватає обрану особу).

MedvedchukГадаю, що читачі вже давно збагли пропаґандивний хід кремлівського господаря. На четвертому році війни Росії проти України, яку розпочав сам Путін окупацією Криму (що задокументував навіть перед камерами), а потім Донбасу та Луганщини, російський президент не може відверто сказати, що:„Для її припинення господареві Кремля не потрібні ні захарченки, ні плотницькі, ні суркови, ні медведчуки. Верховному російському головнокомандувачу достатньо дати наказ своїм військовим піти зі зброєю й технікою з території Донецької та Луганської областей. Усі інші здадуться українській армії упродовж кількох днів” (Коментар: Навіщо Путіну роль миротворця на Донбасі. С. Руденко, DW.com – Німецька хвиля, 17.11.17).

Безрезультатні переговори Волкера та Суркова, чергове вето резолюції РФ в РБ ООН, щодо застосування хімічної зброї в Сирії, можливе виключення російських спортсменів з Олімпійських ігор через – допінґ та продовження санкцій проти РФ, вимагають від кремлівського керманича „оперативної” пропаґанди. Крім того і кум Путіна В.Медведчук потрапив у „халепу”. Радіо Свобода (8.11.17), в аналітичному матеріялі „Чорні чоловічки” Медведчука („Схеми” випуск № 150), порушило безпрецедентне порушення Медведчуком українського закону про заборону повітряного сполучення між Україною та країною-аґресором Росією.

Адвокат Медведчука І.Кириленко назвав рослідування „Схеми” „провокацію”, мовляв, це є „втручанням у приватне життя”. Пан адвокат, певно, не звернув увагу на той факт, що, „як приватна особа”, пан Медведчук не міг би безкарно перетинати кордон, коли йому забагнеться. Зрештою, докази переслідування журналістів та перешкоджання їм у праці людьми з клану Медведчука є також фактами, які вимагають ще пояснення ролі самого Медведчука в переслідувані журналістів.

„Ролік новин” російського телебачення, в якому звертається кум до кума, був призначений більше для „довірливих” на Заході та тзв. „корисних ідіотів” в Україній, РФ, які не знають, що українського багатія Медведчука ніхто не уповноважував від імени України виступати. Його (як свого кума) вибрав Путін, а Порошенко погодився.

Не відомо, чи Медведчук ще перед кимось (крім Путіна) звітує про свою діяльність „переговірника”, який досі не може похвалитися будь-яким успіхом, бо його підопічні бандити досі порушують перемир’я, використовучи навіть заборонену угодами зброю.

medvedchuk

Медведчук, у свому „проханні” до Путіна, вжив слова „невизнані республіки ДsirkagoodНР і ЛНР”. Чи ця термінологія влаштовує українського президента? Тому й так швидко Путін виконав прохання кума – негайно телефонував до бандитських ватажків Захарченка і Плотницького. А всі знають, що С.Руденко має цілковиту правду, коли каже, що: „Верховному російському головнокомандувачу достатньо дати наказ своїм військовим піти зі зброєю й технікою з території Донецької та Луганської областей”, щоб закінчити війну, яка вже обійшлася Україні у понад 10 тисяч жертв, а російські жертви ніхто й не рахує.

Кремлівський брехач з українським підбрехачем випробували методику давніх сватань у пропаґандивному роліку, щоб чортам намалювати миролюбні „ангельські” крила, але вони забули приховати (чи зрізати) диявольські роги.

Торонто, 19.11.17 р.

Опубліковано Аналітика.