Дмитро Гуменюк: “Демократія сильна не суворістю покарання, а його неминучістю”

Здавалось би, банальна істина, яку проголошували останніми роками всі, кому не ліньки. Але це лише на перший погляд виглядає банальним. Сьогодні, коли в Україні триває війна, покарання злочинців, терористів, є однією з основ перемоги. Ми не можемо в силу як об’єктивних, так і суб’єктивних причин одномоментно покарати всіх винуватців війни і смерті українських воїнів та громадян. Але ми можемо зробити все, щоб винуватці знали – де б вони не були і щоб не робили, вони ніколи не почуватимуться в безпеці і покарання за свої злочини рано чи пізно отримають. Не буду тут говорити про можливу роботу наших спецслужб в цьому напрямку, які за прикладом Ізраїлю можуть карати ворогів країни. Ця робота якщо і ведеться чи буде проводитись, буде робитись тихо, і навряд чи ми скоро про це будемо поінформовані.

Але є ділянки роботи, які доступні нашим правоохоронним органам вже сьогодні, і результати цієї роботи будуть не менш ефективними. Йдеться про активну співпрацю з такими міжнародними інститутами як Інтерпол і особливо Європол, якщо ми вже йдемо курсом євроінтеграції. Активне використання можливостей цих структур перетворить життя зрадників, терористів та інших ворогів української держави на «казку». Нарешті вони зможуть насолодитись чудовими курортами Магадану, пляжами Охотського моря і незабутнім відпочинком десь під Мурманськом і не будуть знущатись над собою кожного разу, коли приїздять на занедбані пляжі Іспанії чи Італії, не травмуватимуть свою вразливу душу русофобством Туреччини чи Єгипту.

Про що зокрема йдеться? Насправді все доволі просто – Європол в своєму розпорядженні має новітні технології розпізнавання людини, навіть якщо на фотографії прикрито значну частину обличчя. Нашим правоохоронним органам потрібно детально розслідувати діяльність колишніх беркутівців, терористів, збирати всі наявні в них візуальні докази і передавати їх в Європол. Головне – зберегти всі процедурні формальності. А вже Європол гарантуватиме, завдяки своїм можливостям, що ніяка наволоч не зможе безперешкодно виїхати за межі свого скрепостану, щоб насолодитись перевагами проклятої Європи. Силові структури України повинні дуже уважно підійти до співпраці з Європолом. Потрібно зробити все, щоб ускладнити життя виродкам, до яких поки не можуть дістатись «довгі руки хунти». Хай сидять в своїй тайзі, заливаються бояришником і чекають на суд.

Також ГПУ та МВС повинні відповідально підійти до питання формування доказової бази проти терористів, відповідальних за злочини проти Майдану. Збирати всі можливі докази про їх діяльність, формувати бази даних ДНК, відбитків пальців. Одним словом, знати все: чим дихають, що їдять, які звички мають, як відпочивають, де живуть вороги України. Кожен існуючий злочинець чи потенційний терорист повинен знати, що ми знаємо про нього все. І він не уникне відповідальності, як би він не намагався сховатись в російських болотах. Думаю, для відповідних підрозділів МВС та ГПУ це повинно бути одним із пріоритетних завдань, на яке не потрібно шкодувати ресурсів. Ворог повинен жити в страху, не мати спокою, і усвідомлювати, що єдиним безпечним місцем для нього є українська тюрма.

Дмитро Гуменюк,

Керівник Штабу “Вільні Люди”,

Керівник “Самооборони Майдану”

Опубліковано Аналітика.